A ti nejlepší z nich získávali mistrovské tituly, prvním z nich byl v roce 1967 kladivář Jaroslav Roubal. V 90. letech se oštěpaři Helena Brejchová a Vít Šimeček prosadili i na mezinárodní scéně. K disku zase přivedl Elišku Staňkovou, účastnici mistrovství světa v Dauhá.

Za dobu 55leté trenérské činnosti vychoval 23 vrhačů, kteří získali medaile na republikových šampionátech.

K atletice se dostal v deseti letech, kdy parta kluků bydlících poblíž nádraží na Jižním předměstí využila proluky v Bendově ulici a pod vedením Oty Bartovského, který měl disk a kouli, se začala věnovat atletice. Většinou šlo o studenty nedalekého Masarykova gymnázia. Jiří Henžlík byl z nich daleko nejmladší, ale svojí postavou se jim téměř vyrovnal. Vedle atletiky byl také brankářem fotbalového družstva žáků Slovanu Plzeň, později hrál také basketbal.

Atletka Tereza Petržilková má za sebou životní sezonu, ale už vyhlíží tu další, v níž bude vrcholem olympiáda v Paříži.
Překvapuju sama sebe, usmála se atletka Petržilková po životní sezoně

Ale prim u něho měla atletika, věnoval se tréninku vrhačských disciplín. Držel krajský rekord v hodu kladivem, později se dal na trenérskou dráhu, byl také předsedou atletického klubu.

Za svojí poctivou práci získal Jiří Henžlík řadu ocenění.

I dnes je nadále velkým sportovním nadšencem a sleduje stále úspěchy našich reprezentantů, nejen v atletických disciplínách. S přáním všeho nejlepšího se přidává i redakce Plzeňského deníku, jejímž byl dlouhá léta dopisovatelem.