Na přestup z Baníku Stříbro přicházejí běžec Tomáš Jaša a z České Lípy výškař a trojskokan Josef Adámek. „Tomáš je vynikající na středních a delších tratích a získal několik medailí z mistrovství ČR. Josef byl letos na halovém domácím šampionátu ve skoku vysokém těsně pod medailovým umístěním. Věříme, že u nás konečně prodá svůj velký potenciál,“ představil posily trenér atletů Škody Michal Černý s tím, že oba by měli patřit k tahounům extraligového mužstva.

Klub si po hostování ukrajinských a slovenských atletů a atletek zajistil pro extraligovou soutěž družstev na rok 2018 další zvučná jména. „Na hostování přichází z Pardubic Jana Kárníková, mnohonásobná medailistka z mistrovství ČR ve vrhu koulí. Ze Zlína jsme získali běžecký univerzál Kateřinu Hálovou, rovněž několikanásobnou medailistku a reprezentantku ČR. Třetí velmi slibnou posilou je mladá, ale talentovaná vrhačka Barbora Tichá. Tým doplní i osvědčené závodnice z loňského roku Veronika Süssnerová a Sabina Bočková,“ vyjmenoval Černý.

Extraligový tým žen naopak opouští dorostenecká a juniorská mistryně Evropy kladivářka Kateřina Skypalová, která míří do USK Praha. „Kateřina si tak bude moci v barvách USK na Evropském poháru týmů vyzkoušet prostředí a stadion ve finském Tampere, kde bude letos mistrovství světa juniorů. Pevně věříme, že tuto zkušenost přetaví v nějaký cenný kov,“ přeje si trenér.

Také extraligové družstvo mužů posilovalo kádr formou hostování. „Velmi rádi vítáme v klubu český mládežnický supertalent na středních tratích Jakuba Davidíka. Jakub k nám přichází ze Stříbra. Loňskou sezonu Jakub překonával jeden český rekord za druhým a doufejme, že ve stejném tempu bude hájit i modrobílé barvy Škody Plzeň. Dalšími posilami jsou oštěpaři Jan Bělunek a Jan Kubeš. A nechybí i stýplař Pavel Štepaník,“ uvedl Černý.

Tachovský útočník Lukáš Bydžovský (v červeném dresu s míčem) jedním gólem potvrdil titul nejlepšího střelce soutěže. Na výhru jeho Tachova proti Vejprnicím to ale nestačilo.
Šámal: Zůstáváme nohama na zemi