Plzeňští atleti suverénně ovládli hod diskem, v němž zvítězil Michal Forejt (56,83 metru), druhý skončil Jakub Forejt (53,13 m) a třetí byl Petr Procházka (49,91 m). Tato trojice si všechny tři medaile rozebrala i na loňském šampionátu. „Neskutečná obhajoba třech medailí v jedné disciplíně z jednoho klubu stejných borců zaslouží naprosté absolutorium,“ vysekl poklonu trenér atletů Škody Michal Černý.

Výškař Josef Adámek, který bude Škodu Plzeň reprezentovat na mistrovství Evropy do 22 let, potvrdil roli favorita a stal se výkonem 211 centimetrů mistrem ČR.

Stříbro ze šampionátu v Edenu získala dálkařka Linda Suchá za 617 cm, která bude startovat na mistrovství Evropy juniorů stejně jako Linda Hettlerová, která nejdříve vybojovala stříbro v nejkratším sprintu, ale hlavně byla součástí juniorské reprezentační štafety 4x100 m, která překonala český rekord výkonem 45,25 vteřin.

Bronz získal Filip Ličman v závodě 400 metrů překážek, kterého ovšem potkal při závěrečném finiši o zlato karambol s poslední překážkou a jen tak tak uhájil alespoň třetí místo. Naopak Radek Jůda měl radost z bronzu mnohem větší, protože v hodu oštěpem skončil na třetím místě a získal první seniorskou medaili. Poslední medailový zápis pro AK Škoda Plzeň byla bronzová štafeta mužů na 4x100 m ve složení Procházka, Urbánek, Hes a Rež.

„Plzeňská atletika na šampionátu opět potvrdila pozici mezi absolutní špičkou v České republice a městu udělala krásnou reklamu,“ potěšilo Černého z AK Škoda Plzeň.

Ilustrační foto
Druhý test. Do Plzně míří Sokolov