Z Plzeňského kraje se vícebojů zúčastnilo pět atletů. Největší zastoupení měl klub plzeňské Škodovky.

V juniorkách startovala v pětiboji již zkušená vícebojařka Kateřina Klailová (Škoda Plzeň). Ta také dosáhla ze Západočešek nejlepšího umístění, když obsadila 5. místo s celkovým počtem 3399 bodů. V jednotlivých disciplínách dosáhla těchto výkonů – 60 m přek.: 9,30 s, výška: 168 cm, koule: 11,18 m, dálka: 503 cm a 800 m: 2:35,15 min.

Dorostenka Denisa Majerová skončila v pětiboji devátá se ziskem 2932 bodů a Veronika Meczlová (obě Škoda) byla s 2787 body dvanáctá.

Mezi dorostenci skončil v sedmiboji Jakub Uhlíř (Sokol SG Plzeň-Petřín) až na 22. místě a junior Jan Tauer (AC Domažlice) obsadil rovněž v sedmiboji 10. místo.

O uplynulém víkendu bojovali na stejném místě o mistrovské tituly v hale muži a ženy. Jedinou medaili do Plzně přivezl tyčkař Lukáš Bechyně (AK Škoda Plzeň), který bral za výkon 530 cm stříbro.

Druhého nejlepšího umístění dosáhla dorostenka Klára Kováříková (Škoda), která skončila pátá v běhu na 800 m časem 2:14,34 min. Dvě šestá místa vybojovali Tomáš Jaša (Baník Stříbro) v běhu na 3000 m v čase 8:26,05 min. a tyčkařka Jana Brožová (Sokol SG Plzeň-Petřín), která zdolala laťku na výšce 375 cm.

Sedmá skončila Veronika Vavrečková (Atletika Klatovy) ve skoku vysokém výkonem 170 cm. Sprinterky Škody Plzeň Michaela Boříková a Barbora Krňoulová se umístily v běhu na 200 m na 8. a 11. místě v časech 25,03 a 25,77 s.

Krňoulová si navíc zaběhla 60 m a její čas 7,80 s stačil na 10. místo. Desátý skončil i Štěpán Kodeda v běhu na 3000 m časem 8:33,99 min. a v běhu na 1500 m skončil za 4:00,12 min. na 14. místě.