Skromnou výpravu atletů Plzeňského kraje tvořili atleti a atletky převážně z extraligových celků AK Škoda Plzeň a Sokola SG Plzeň-Petřín, doplněni o jednoho vytrvalce z Mílařů Domažlice.

I tak devítičlenná výprava přivezla celkem čtyři medaile. Lépe si vedly ženy, které získaly dvakrát stříbro a jeden bronz. Dvě druhá místa vybojovaly Lenka Lepičová ze Sokola SG Plzeň Petřín v běhu na 100 m překážek v čase 13,64 s., čímž vyrovnala 2 roky starý západočeský rekord, jehož je sama držitelkou. Na druhém místě skončila také Květa Pecková ze Škody Plzeň v běhu na 1500 m za 4:27,74 min. Třetí místo a bronzovou medaili získala teprve juniorka Diana Mezuliáníková v běhu na 800 m časem 2:07,25 min., rovněž z plzeňské Škodovky.

Medailový úspěch plzeňské výpravy dovršil bronzový tyčkař Lukáš Bechyně z AK Škoda Plzeň za výkon 535 cm.

Ve finálových soutěžích si dobře vedli ještě Iva Brandová z AK Škoda, která skončila na 4. místě ve skoku o tyči výkonem 365 cm, šesté místo vybojovala sprinterka Sokola SG Plzeň-Petřín Pavlína Vostatková v běhu na 100 m za 12,11 s., když v rozběhu zaběhla čas 11,98 s.

Na 7. místě doběhl v běhu na 10 000 m Jiří Voják z Mílařů Domažlice v čase 32:46,94 min. a 8. místo obsadil v běhu na 400 m přek. Tomáš Grüner z AK Škoda časem 55,77 s., když v rozběhu běžel tuto trať za 53,18 s. Na stejné trati skončil další Škodovák Jakub Janeček těsně za postupem do finále.

V rámci šampionátu dospělých se konalo také M ČR juniorů v běhu na 10 000 m, a tam byl úspěšný Vlastimil Šroubek z SC Marathon Plzeň, když získal bronzovou medaili za čas 34:26,99 min.