O finálové šestici rozhodlo víkendové druhé kolo extraligy, které hostila pražská Dukla. Ženy Škodovky chtěly navázat na svůj úspěch z prvního kola, které ovládly. To se nepovedlo, protože skončily šesté se ztrátou čtrnácti bodů na třetí příčku. Po sečtení obou kol patří Škodovce v atletické extralize celkové třetí místo a od stříbrné pozice ji dělily pouze dva pomocné body v druhém kole. „I tak je to výborná výchozí pozice do finálového klání. Nutno ovšem dodat, že po vítězství v prvním kole toto celkové bronzové umístění v extralize je trochu zklamáním, protože nás dělilo od stříbra tak malinko,“ mrzelo trenéra Škody Michala Černého.

Tým táhly Daniela Ledecká a Orysia Demianiuk. Skvěle si taktéž vedla kladivářka a koulařka Lenka Valešová. Výšku vyhrála Denisa Majerová.

Muži Škody Plzeň vstupovali do druhého kola s hrozbou barážové účasti. Jenže do poslední disciplíny atakovali medailové pozice, nakonec obsadili čtvrté místo. Po dvou extraligových kolech škodováci skončili šestí, čímž si rovněž jako ženy zajistili finále extraligy družstev. Bodově se blýskli Vasil Koval a Serhii Kruk. Individuální vítězství si připsal kladivář Patrik Hájek a výborně si vedl i Michal Forejt.

„Boj o medaile je pořád reálný. Ve vyrovnané soutěži je stále vše otevřené. Zejména ženy, pokud medaili budou chtít opravdu získat, tak je to jen a jen na nich, protože tým na to sílu má a boj o medaile byl jedním z cílů klubu,“ uvedl Michal Černý.