Skvěle se předvedl junior Filip Ličman při svém prvním letošním startu na 400 metrů v hale. „Trať zvládl za 48,11 vteřin a zařadil se tak na páté místo historických tabulek juniorů,“ upozornil trenér atletů Škody Plzeň Michal Černý.

Do sezony vstoupila o víkendu i legenda halové čtvrtky Pavel Maslák. Sprinter, který ve finálových čtvrtkařských kláních neprohrál od roku 2013, cílovou pásku proťal v čase 47,10 sekund. „Být v úvodu sezony vteřinu za tímto českým borcem je skvělou a výjimečnou vizitkou formy našeho juniora Filipa Ličmana,“ potěšilo Černého.

Při své letošní premiéře se zaskvěly i Tereza Jonášová a Anna Suráková. Dařilo se dálkařce Anně Křížkové, která si vylepšila výkon na 609 centimetrů. „Doslova velký skok předvedla žákyně Kateřina Salcmanová, která ve 14 letech dolétla do vzdálenosti 546 centimetrů a patří jí v dálce druhé místo v republikových tabulkách,“ řekl atletický trenér.

Sedmnáctiletá Linda Suchá se zúčastnila mezistátního utkání ve vícebojích ve velšském Cardiffu. V družstvu juniorek zvládla pětiboj se ziskem 3587 bodů, které jí vynesly deváté místo v konkurenci nejlepších vícebojařek z Polska, Anglie, Německa, Španělska, Francie a Česka (Šínová byla třetí a Zámečníková sedmá). České juniorky vybojovaly třetí místo za vítěznými Britkami a druhými Španělkami. Naopak za sebou nechaly čtvrté Francouzky a páté Polky.

Výkony Lindy Suché v jednotlivých disciplínách: 60 m přek. 9,10 s, výška 169 cm, koule 10,48 m, dálka 581 cm a 800 m 2:46,29 min.

Jean David Beauguel
Hrát ze Viktorii je pro mne velká výzva, říká Jean-David Beauguel