V pondělí se čtyřiadvacetiletá levá spojka hlásila na prvním tréninku letní přípravy úřadujícího mistra házenkářské extraligy.

„Vzhledem k tomu, že jsme dělali házenkářské věci, tak se mi na trénink chtělo. Pokud bychom začali atletikou, těšil bych se méně,“ usmál se Tomáš Nejdl.

„Je super být zpátky mezi kluky. Prvních pár tréninků nezavřeme pusu a budeme si vyprávět zážitky z dovolené,“ dodal odchovanec strakonické házené.

Nejdl trávil volno aktivně. Turistický výšlap po Slovensku sice kvůli počasí nevyšel, ale doma chodil cvičit, hrál volejbal a další sporty. „Nedokážu úplně vypnout od aktivního sportu. Pasivně jsem sledoval házenou v televizi. Jinak bylo příjemné na chvilku změnit prostředí a režim,“ pochvaloval si dvojnásobný mistr extraligy (2019 a 2021) s Plzní.

„Užíval jsem si oba tituly stejně. Letos jsem ovšem hrál častěji a emoce na hřišti jsou větší než na střídačce. Za šanci jsem byl moc rád,“ ohlédl se Nejdl.

Ve finále zaskakoval i na pravé spojce, což je pro pravoruké házenkáře těžší post než ve středu hřiště nebo nalevo. Na pravé straně se Nejdlovi ale dařilo. „Když jsem byl půl roku ve Veselí, tak mě také šoupli napravo. Možná jsem to už na té straně znal. Naštěstí se mi napravo ve finále proti Karviné vedlo. Měl jsem radost, že jsem mužstvu pomohl,“ řekl.

„Příští sezonu se spíš budu opět točit nalevo se Škvárou (Milan Škvařil), protože na pravou spojku přišel Marek Korbel,“ myslí si Nejdl.

Minulou sobotu do Strakonic zavítal nový projekt Českého svazu házené na propagaci tohoto sportu Léto s házenou. Na akci se objevil právě Tomáš Nejdl se spoluhráčem z Plzně Ondřejem Šafránkem. „Bylo příjemné vrátit se do rodinného strakonického prostředí, kde jsem s házenou začínal. Házenou hrál můj děda a hrají ji moji dva bráchové. Akci jsem si užil, bavilo mě rozdávat dětem radost, byla autogramiáda a zahrál jsem si s českými házenkářskými reprezentanty,“ potěšilo Tomáše Nejdla.