více >>
ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

ONLINE REPORTÁŽ Začátek v 24. 01. 2017 v 10:00

První den návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Plzeňském kraji

Na v pořadí čtvrtou oficiální návštěvu Plzeňského kraje přijíždí v úterý prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou, přivítá je nový hejtman Josef Bernard s manželkou Gabrielou. Úterní program prezidentského páru sledujeme on-line.

První den návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Plzeňském kraji
 
10:00

Vítáme vás u on-line reportáže z návštěvy prezidentského páru v Plzeňském kraji, kam Miloš Zeman a jeho manželka Ivana přijíždí již počtvrté.

10:05

Návštěvu zahájí prezidentský pár v 10:30 na Krajském úřadu v Plzni. Miloš Zeman se setká se zastupiteli kraje a také s představiteli ústavů pro seniory v regionu.

10:22

Na příjezd prezidentského páru už je vše nachystáno, před budovou Krajského úřadu hlídkují policisté.

7480441
10:29

Po příjezdu do Plzně se Miloš Zeman a jeho manželka Ivana setkají s hejtmanem Plzeňského kraje Josefem Bernardem a s jeho manželkou Gabrielou. V Plzni se Miloš Zeman a Josef Bernard setkali už před dvěma lety, tehdy ovšem Josef Bernard ještě působil ve Škodě Transportation.

10:31

Před Krajský úřad právě dorazila prezidentský vůz, z něhož vystoupil Miloš Zeman s manželkou Ivanou. Prezidenta v Plzni uvítal hejtman Josef Bernard a jeho manželka Gabriela.

7480474
10:51

V 11:00 se prezident setká se členy krajského zastupitelstva. V jednacím sále budou přítomni také představitelé organizací zřízených krajem a zaměstnanci Krajského úřadu.

11:00

Miloš Zeman při své čtvrté návštěvě Plzeňského kraje na Klatovsko nepřijede, ale přesto se tento region návštěvy z Hradu dočká. První dáma Ivana Zemanová v úterý zavítá do Kašperských Hor a Sušice. Její první zastávkou bude kašperskohorský dětský domov, kam by měla dorazit ve 12:30.

11:08

Kolona první dámy právě vyjíždí od Krajského úřadu v Plzni směrem do Kašperských Hor.

11:22

Miloš Zeman zastupitelům řekl, že přijel do bohatého kraje s nízkou nezaměstnaností. Uvedll, že jeho prioritou je ekonomická diplomacie a jeho soukromou iniciativou pak hospice a sociální zařízení. "Taky by vás neubylo, kdybyste tu místo jednoho hospice měli dva," řekl prezident hejtmanovi Josefu Bernardovi.

7480548
11:25

Prezident také řekl, že rád provokuje a proto velmi podporuje i plzeňskou spalovnu. "Proti šíleným zeleným aktivistům je potřeba napříč politickým spektrem vytvořit koalici rozumných lidí," uvedl Miloš Zeman.

11:34

Na dotaz, zda je reálná návštěva amerického prezidenta Donalda Trumpa v České republice, prezident odpověděl, že zatím více reálná je jeho návštěva v USA ve druhé polovině dubna. "Donald Trump mne telefonicky slíbil, že navštíví Českou republiku a sliby, jak je známo, se mají plnit," uvedl Zeman.

7480642
11:54

Na příjezd Ivany Zemanové jsou na Klatovsku připraveni. „Za šedesátiletou historii našeho domova je to druhá návštěva z Hradu, jako první u nás byl v 90. letech pan prezident Havel. Pro paní Zemanovou jsme připravili program a máme pro ni i dárky. Ty jsou pochopitelně překvapením, ale mohu prozradit, že jeden vyrobily naše děti," uvedla ředitelka dětského domova v Kašperských Horách Marie Kučerová. Více ZDE.

12:04

Miloš Zeman dostal od hejtmana dámský bicykl rokycanské značky Favorit a také speciální výdání Horníčkových Dobře utajených houslí. "Až se můj zdravotní stav s bolavýma nohama zlepší, vyhodím elektrokolo a sednu si na vaše kolo," řekl prezident hejtmanovi

12:08

Prezident předal hejtmanovi dárek, takzvanou Prezidentskou edici, jak řekl. Je to slivovice, med z lánské obory a sušené houby, které pochází rovněž z lánské obory. "Jak jsem se dočetl ve vašem životopise, kouření vám není zcela vlastní, alkohol požíváte v množství více než umírněném. Ale slivovice, kudy teče, tudy léčí. A houby a med neobsahují žádné maso. Přeji vám dobrou chuť," popřál hejtmanovi prezident.

12:11

Miloš Zeman se také podepsal do pamětní knihy Plzeňského kraje. "Tu tužku vám vracím," žertoval pak.

12:20

Miloš Zeman opustil Krajský úřad a kolona vozidel se nyní přesouvá do Měšťanské besedy na slavnostní oběd, kterého se zúčastní i primátor Martin Zrzavecký. 

12:26

Ivana Zemanová s Gabrielou Bernardovou dorazily do Kašperských Hor, kde navštíví dětský domov.

12:30

Miloš Zeman v Plzni dopoledne také uvedl, že vystoupí 21. února ve Sněmovně a podpoří senátní verzi zákona o ochraně přírody. Senátní verze zákona podle prezidenta chrání zájmy šumavských obcí.

12:40

V Měšťanské besedě se sice normálně nevaří, při velkých akcích tu ale kuchyně funguje a vaří se u i pro prezidenta. „Pan prezident si z mnoha navržených menu toto poskládal sám," uvedl František Šmucr, šéfkuchař společnosti JANÁK BROS, která v Besedě stravu zajišťuje. K obědu tak bude silný hovězí vývar s játrovými knedlíčky a zeleninou, jelení hřbet sous vide s bramborovou kaší a petrželovou omáčkou a nakonec lívanečky s hruškovými povidly a máslem.

12:50

První dáma s Gabrielou Bernardovou navštívily děti z dětského domova. Ivaně Zemanove se prostředí, ve kterém děti bydlí, líbilo. Některé děti se s ni vyfotografovaly a následně od ní dostaly společenskou hru. Ivanu Zemanovou zaujal také výhled z okna na okolní krajinu. "Na návštěvu paní Zemanové jsem se moc těšil," přiznal mladý chlapec s úsměvem.

  • 1 2