Policisté nyní zjišťují, co přesně se na spojnici mezi Plzní a Karlovými Vary stalo. Hovoří se mimo jiné i o srně, která měla mezi vozy vběhnout.

„Při nehodě zemřel třiadvacetiletý řidič vozu Renault Clio a jeho spolujezdkyně. Při předjíždění vozidla značky Chevrolet se jejich automobil dostal do protisměru, kde se střetl s protijedoucím Opelem Omega. Je předpoklad, že svoji roli sehrálo nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky, nicméně všechny okolnosti nehody jsou nyní předmětem šetření,“ popsal střet severoplzeňský policejní mluvčí Josef Aubrecht.

Renault Clio jel po silnici ve směru od Plzně. Předjíždět podle všeho začal v kopci mezi hunčickou křižovatkou a Úněšovem.

Z místa střetu zdravotníci odvezli dva zraněné dospělé a jedno dítě, které rovněž utrpělo úraz. Do akce byl povolán i vrtulník letecké záchranné služby. „Spolu s dítětem jsme transportovali jeho matku a sourozence. Především proto, aby dítě nezůstalo samo. Celkem jsme tedy převáželi šest osob,“ řekla mluvčí krajských záchranářů Lenka Ptáčková.

Hasiči k nehodě vyjeli v 19:26 hodin. „Jednotka po příjezdu zajistila a osvítila místo události a začala s vyprošťováním dvou osob ze značně zdemolovaného auta. Zdravotníkům hasiči také asistovali při jejich resuscitaci. Lékař následně konstatoval u obou osob smrt,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková.