K nehodě za obcí Horní Lukavice vyjížděly v sobotu odpoledne všechny složky integrovaného záchranného systému. Střetla se zde dvě osobní vozidla a motocykl. „Z místa nehody transportuje letecká záchranná služba řidiče motocyklu s těžkým zraněním na Emergency Plzeň, pozemní cestou pak taktéž těžce zraněnou spolujezdkyni středního věku. V tuto chvíli pacienti nejsou v přímém ohrožení života,“ sdělil krátce po nehodě za záchranáře Vítězslav Sladký.

Podle zjištění policie došlo k nehodě tak, že řidička (ročník 1995) vozidla VW Golf jela po silnici číslo I/27 ve směru na Přeštice. „Za křižovatkou na Dolní Lukavici přejela do protisměru a střetla se s protijedoucím vozidlem Škoda Octavia a následně s motocyklem, který jel na Plzeň,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová. Při nehodě byl zraněn motorkář (cizinec ročník 1958) a jeho spolujezdkyně. Příčinu nehody šetří policie.

Plzeňský městský strážník Ondřej Hosman sleduje městský dohlížecí kamerový systém.
Na města v kraji dohlíží stále více kamer, jejich počet poroste i nadále

U Úněšova se střetla dvě osobní vozidla. „Účastníci dopravní nehody odmítli transport do zdravotnického zařízení a byli ponecháni na místě,“ konstatoval mluvčí záchranářů.

Nehoda motorkáře se stala také v Klatovech v ulici U Zastávky. Pětapadesátiletého řidiče skútru záchranáři transportovali s lehčím zraněním do nemocnice v Klatovech.