„Řidička, ročník 1974, jela s osobním vozidlem od Klatov na Běšiny. Na železničním přejezdu nerespektovala světelné výstražné znamení, vjela na železniční přejezd a střetla se zde s vlakem, který jel od Horaždovic na Klatovy. Dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní, u řidičky osobního vozidla byl nařízen odběr krve. Ve vlaku cestovalo celkem 21 osob a byla zajištěna náhradní přeprava. Železniční trať je v tuto chvíli z důvodu šetření uvedené nehody uzavřena,“ informovala policejní mluvčí Iva Vršecká.

Na místo musel být vyslán vrtulník. „Záchranáři si převzali do péče ženu s vážnými zraněními, na místě byla resuscitována. Aktuálně je transportována leteckou záchrannou službou v bezvědomí, se zajištěnými životními funkcemi na emergency Fakultní nemocnice Plzeň-Lochotín,“ upřesnila mluvčí záchranné služby Mária Svobodová s tím, že posádky si na místě převzaly do péče ještě muže cca 40 let a ženu 25 let oba s lehčími zraněními, kteří byli směřování do Klatovske nemocnice. K ošetření byl předán i strojvedoucí. 

„Ve vlaku cestovalo 21 lidí a strojvedoucí, nikdo nebyl vážně zraněn. Jednu osobu jsme vyndali z vozidla bez použití hydrauliky a předali zdravotnické záchranné službě. Dále budeme cestujícím asistovat při přestupu z vlaku do náhradní dopravy,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Zdroj: DENÍK/Daniela Loudová

Dráhy zajistily náhradní dopravu, někteří z cestujících však nečekali, nasedli na kolo a pokračovali v cestě po vlastní ose.

Hasiči odklání provoz mimo hlavní komunikaci.