„Případ si převzali kriminalisté, kteří zjistili, že k události mělo dojít v jedné provozovně v obci Blovice na jižním Plzeňsku. V objektu tedy bylo provedeno ohledání místa činu, policisté také vyslechli všechny zúčastněné osoby,“ sdělila policejní mluvčí Markéta Fialová.

Na Klatovskou třídu v Plzni ve středu večer vyrazila hlídka a okamžitě zavolala muži záchranku, která ho převezla na urgentní přijem FN Plzeň, odkud byl vrtulníkem transportován na specializované lékařské pracoviště do Prahy. Podle svědků měl ruku u sebe v igelitovém pytli. 50letý cizinec zřejmě odstraňoval závadu na balícím stroji, kdy došlo k děsivému úrazu jeho ruky.

„Kriminalisté z územního odboru Plzeň-venkov ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a dále budou prověřovat všechny okolnosti případu,“ dodala Fialová.

Podle dosavadních informací se měl muž na místo dopravit v autě. Proč ovšem muž cestoval z Blovic do Plzně a jestli jej přivezla žena, která podle svědků stála opodál v luxusním voze, či se bez horní končetiny dopravil sám, zůstává záhadou.

Kriminalisté pracovali i s verzí, že se cizinec mohl stát obětí brutálního trestného činu. Kvůli jazykové bariéře a závažnosti poranění jej zatím nemohli vyslechnout.