Žena najela před půl devátou na ejpovickém nájezdu na dálnici ve směru na Prahu. Z nepochopitelných důvodů však vůz otočila a vyrazila v protisměru na Rozvadov.

Netrvalo dlouho a šílená jízda protisměrem způsobila nehodu. "V levém pruhu ve směru na Prahu jela řidička ve voze Fiat. Aby se vyhnula srážce, strhla řízení do pravého pruhu, kde projíždělo jiné auto, se kterým se střetla. V levém pruhu jel také vůz Škoda Octavia, která se s Citroenem jedoucím v protisměru bočně střetla a následně vyjela mimo dálnici," uvedla mluvčí policie Martina Korandová. Dva lidé v Octavii se zranili a záchranná služba je převezla do nemocnice k ošetření.

Žena v Citroenu pokračovala v jízdě. Projela tunelem pod Valíkem a přibližně na 80. kilometru se otočila a vyrazila správným směrem na Prahu. Jen díky pohotovým reakcím ostatních řidičů se nestala během celé zběsilé jízdy žádná vážná nehoda.

"Kolegové z dálničního oddělení Svojkovice ji sledovali a zastavili. Alkohol byl u řidičky Citroenu, stejně jako u ostatních účastníků, vyloučen dechovou zkouškou," dodala mluvčí.

Žena je podezřelá ze spáchání přečinu obecného ohrožení.