Mezi Vejprnicemi a Tlučnou se srazila dvě osobní auta, třetí pak narazilo do nich. "Řidič, ročník 1999, jel se Škodou Octavia ve směru od Vejprnic na Tlučnou. Ze zatím nezjištěných příčin přejel s vozem do protisměru a narazil do protijedoucího Audi," informovala mluvčí policie Ivana Jelínková. Za Audi jel ještě Opel Astra, který byl při nehodě také poškozen.

V autech se zranilo osm lidí. „Dvě děti s těžkými zraněními, ale při vědomí, jsme transportovali letecky na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň,“ uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. „Na urgentní příjem jsme převezli i další zraněné; asi 30letého muže s vážnými zraněními, v bezvědomí a na umělé plicní ventilaci. Zhruba 30letá žena utrpěla mnohačetná zranění, velmi těžká zranění měl také další asi 30letý muž. Přibližně 40letá žena utrpěla traumatické zranění ruky. Do nemocnice jsme převáželi také zhruba 3életého muže a 60letou ženu se středně těžkými zraněními,“ dodala Svobodová s tím, že z pohledu záchranářů se jednalo o výjimečnou situaci hromadného postižení osob. Na místě nehody měla záchranná služba devět vozidel a byl povolán i vrtulník.

Nehoda silnici zcela uzavřela, provoz by měl být obnoven až v pozdních večerních či nočních hodinách. "Objízdná trasa vede přes Vochov, Kozolupy, Myslinku a zpět na Nýřany," dodala Jelínková s tím, že policie u všech řidičů nařídila odběr krve.

U nehody zasahovali také profesionální i dobrovolní hasiči z Nýřan a profesionálové ze stanice Plzeň-střed, kteří pomáhali s vyproštěním osob z nabouraných vozidel a nasvícením místa nehody.