K hromadné nehodě došlo v úseku mezi odbočkou na Novou Hospodu a obcí Nevřeň před půl dvanáctou dopoledne. Podle policejního mluvčího Jana Koželuha nehodu nejspíš způsobil řidič osobního auta Hyundai jedoucí směrem do Plzně, který se z neznámých důvodů dostal do protisměru. "Zde se střetl s nákladním automobilem. Jeho řidič se nárazu snažil zabránit," sdělil Koželuh. To se ale nepodařilo. Náklaďák skončil po nehodě v příkopu, osobní Hyundai uprostřed silnice.

Situaci se snažil vyhnout i řidič Volkswagenu, který jel za nákladním autem. To se mu ale nepodařilo a skončil v protějším příkopu. O trochu více štěstí měla žena, která jela za Hyundaiem. Místem nehody se jí podařilo projet bez zranění a s lehkým poškozením vozu.

U nehody zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby, který v kritickém stavu transportoval pravděpodobného viníka celé události. "Z místa jsme na oddělení emergency do Fakultní nemocnice Plzeň transportovali vážně zraněného muže," sdělila mluvčí krajské záchranné služby Lenka Ptáčková. O ostatní zraněné se záchranáři postarali přímo na místě.

Tři řidiči byli podrobeni dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, a to s negativním výsledkem. "V případě muže, který skončil v nemocnici, jsme požádali o rozbor krve," dodal Koželuh.

Nehoda uzavřela silnici I/20, která je hlavním tahem na Karlovy Vary. Podle mluvčího policie by měla být silnice uzavřená zhruba do třetí hodiny odpoledne. Dopravu policisté odklánějí přes obec Nevřeň.