Oblaka dýmu byla vidět široko daleko. Pražský okruh byl uzavřen, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. Zdravotnická záchranná služba vyhlásila traumaplán a povolala vrtulník. Na 19. kilometru D0 na úrovni Řeporyj došlo k vážné dopravní nehodě, při níž zemřel člověk. Střetl se tu vězeňský autobus a kamion s návěsem, který převážel historické tanky.

Zdroj: Youtube

Muzeum obrněné techniky ve Smržovce na Jablonecku smutnou zprávu potvrdilo na oficiálních facebookových stránkách: „Při nehodě částečně shořel náš americký M-36 Jackson, který se měl účastnit oslav osvobození Plzně. Za ním naložený Stuart by neměl být tolik poškozený. Upřímnou soustrast příbuzným zemřelého účastníka nehody.“

Podle policie bourala celkem tři vozidla - třetí bylo osobní auto.

Smutná zpráva se okamžitě šířila i Plzní. Oba tanky měly být podle mluvčí magistrátu Evy Barborkové vystaveny ve vojenském kempu za OC Plaza a vyrazit i do nedělního konvoje po Klatovské třídě. „Co se stalo, je nám moc líto. Slavnosti svobody to ale neohrozí a diváci o nic nepřijdou. Těchto kusů techniky je na slavnostech víc,“ řekla. (pd, mš)

Po nehodě v areálu Škody hořelo auto i motorka
FOTO: Po nehodě v areálu Škody hořelo auto i motorka