Při sobotní nehodě se zranilo pět dospělých a čtyři děti. Auta do sebe narazila na severu Plzeňska. „K zásahu, který byl ohlášen krátce před dvacátou hodinou, vyjely všechny složky integrovanného systému. Ve dvou autech se zranilo celkem devět osob. Všechny si přebrali do rukou záchranáři a převezli do nemocnice v Plzni,“ informoval mluvčí plzeňských hasičů Petr Poncar.

Ještě před desátou hodinou večer pracovali hasiči na odtahu vozidel ze silnice. „Na místo pro raněné letěl i vojenský vrtulník, ten však kvůli stále panující husté mlze nemohl přistát,“ doplnil.

„Třiatřicetiletý řidič jel s vozidlem Volvo XC90 směrem od Plzně na Bezvěrov, kdy z dosud přesně nezjištěných příčin před obcí Trhomné při průjezdu pravotočivou zatáčkou přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem Opel Zafira, které řídila čtyřiatřicetiletá řidička,“ sdělil mluvčí Policie ČR Ondřej Hodan.

Dechové zkoušky obou řidičů nebylo možné provést, byl proto nařízen odběr krve v nemocnici. Příčinou a okolnostmi nehody se dále budou zabývat policisté z územního odboru Plzeň-venkov.