Tragická nehoda se odehrála v dopoledních hodinách v Kaznějově na severním Plzeňsku. Vlak tam srazil chodce, který právě přecházel železniční přejezd. Zraněný muž na místě podlehl. „I když byly spuštěné závory a blikala výstražná světla, muž vešel do kolejiště. Strojvedoucí pak bohužel nestihl střetu zabránit,“ sdělil Deníku velitel hasičského zásahu David Kalina.


„K místu nehody jsme přijeli spolu se záchrannou službou. Lékařce bohužel nezbylo, než konstatovat smrt. Zranění totiž byla neslučitelná s životem,“ pokračoval Kalina. „Celou událost teď šetří spolu s policií také drážní inspekce. Pro cestující, kteří jeli v soupravě nechaly České dráhy přistavit náhradní autobusy,“ doplnil informace Kalina.

Podle informací Deníku vlak srazil osmdesátiletého důchodce, který bydlel právě v Kaznějově. „Muže jsem dobře znala. Několik minut před nehodou jsme spolu mluvili. Když jsem tudy pak znovu procházela, všimla jsem si, že zde stojí vlak. Napřed jsem nevěděla co se stalo, ale pak jsem uviděla u vlaku ležet tělo a kousek od něj boty a čepici. Hned jsem si vybavila, že stejnou čepici měl na hlavě známý, s nímž jsem před chvilkou mluvila. Je to hrozná tragédie. Zvláště, když si uvědomím, že jsem zřejmě poslední člověk který s mužem mluvil,“ popsala nehodu svědkyně, která si nepřála uvést své jméno. Sražený byl ve městě známý také dalším kolemjdoucím.

„Když jsem se dozvěděla, o koho se jedná bylo mi opravdu hrozně. Pána, který zůstal pod koly vlaku jsem znala poměrně dobře. Moje sestra s ním chodila do třídy. Pokud vím tak muž přibližně před dvěma měsíci oslavil osmdesát let,“ řekla se slzami v očích další svědkyně nešťastné události.

Podstatně lepší konec měla jiná nehoda, která se po 14. hodině odehrála na železniční trati nedaleko Plas. „Muž šel podél kolejí, zády obrácený k vlaku, strojvůdce na něho pro výstrahu zahoukal, člověk se zřejmě zapotácel a vlak jej zachytil předním nárazníkem. Muž nezemřel a nebyl ani nijak vážně zraněn, posádka vlaku jej vzala do vagonu a dopravila na nádraží do Plas, kde se ho už ujali záchranáři,“ uvedl drážní inspektor Jaromír Kacerovský.

„Asi sedmdesátiletého muže jsme s lehkým poraněním hlavy a drobnými oděrkami převezli na chirurgii fakultní nemocnice,“ dodala mluvčí krajských záchranářů Lenka Ptáčková.