Srážka osobního vlaku s nákladním, která se stala v ranních hodinách nedaleko Kařízku, zablokovala trať ve směru Plzeň– Praha. Při kolizi se naštěstí nikdo nezranil. Její příčina je v současnosti ve vyšetřování Drážní inspekce.

Krátce po páté hodině zažili strach a paniku cestující osobního vlaku, který směřoval z Berouna. Před kařízskou železniční stanicí totiž stroj zezadu narazil do rozjíždějícího se nákladního vlaku. „Vlivem toho vykolejily jeho poslední vůz, na němž byly naložené nové automobily z Mladé Boleslavi,“ komentovala situaci mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Všech devět cestujících včetně strojvedoucího osobního vlaku ovšem vyvázlo bez zranění.

Nehoda tak zatarasila dopravu do hlavní metropole a zpět. Ranní spoje nabíraly zpoždění, pasažéři byli ze změny přepravy udivení. „Jedeme do Berouna na kola. V Plzni nás s žádných problémy neseznámili. Teď nám ale průvodčí sdělil, že z Rokycan do Hořovic budeme opět přesedat,“ svěřili se překvapení manželé z Plzně. Odstraňování následků kolize podle předpokladů potrvá celý den. Událost zkomplikoval i fakt, že kvůli optimalizaci trati v tomto úseku funguje pouze jedna kolej. „Provoz by měl být obnoven do osmnácté hodiny. Nyní jsou vlaky nahrazeny autobusovou dopravou,“ sdělila Pistoriusová. Změny se týkají trasy Zbiroh – Holoubkov a Hořovice – Rokycany. „Pro konkrétní informace je možné volat naši kontaktní linku 840 112 113 nebo sledovat webové stránky,“ dodala mluvčí Českých drah.

Drážní inspekce počítá škody a vyšetřuje příčinu střetu. „Předběžně lze říci, že došlo k selhání lidského činitele,“ vypověděl mluvčí Martin Drápal. Škody už nyní přesáhly několik milionů. „Prozatím byly odhadnuty na čtyři miliony dvě stě šedesát tisíc korun,“ doplnil k případu Drápal.