"Kontejner spadl při průjezdu křižovatkou, vysypalo se z něj všude železo. Provoz tady teď řídí policie, zatím se nedělají žádné kolony. Řidič s nákladním autem, ze kterého kontejner spadl, zastavil u kraje," uvedl pro Deník řidič, který místem projížděl krátce před devátou hodinou ráno.

Nehoda se zde odehrála ale již před sedmou hodinou. "43letý řidič nákladního vozu s přívěsem odbočoval z Rokycanské vlevo do Jateční. Při průjezdu křižovatkou se převrátil přívěs nákladního auta i s nákladem. Tím byl kontejner plný šrotu," popsala vznik nehody mluvčí policie Dagmar Jiroušková. Rozsypaný šrot zasáhl i jednoho chodce, který skončil v nemocnici. Jeho zranění by neměla být vážná.

Podle řidiče za nehodou stojí technická závada na voze. "K případu byl přizván znalec, který posoudí, zda tomu tak bylo," řekla mluvčí. V nehodě nehrál roli alkohol.

Řízení křižovatky museli převzít policisté. "Převržený a rozsypaný náklad poškodil světelnou signalizaci, která je momentálně mimo provoz," dodala v půl desáté Jiroušková.