Silnici mezi Merklínem a Soběkury na jižním Plzeňsku v pátek ráno zablokovaly dvě dopravní nehody. Staly se několik minut po sobě. „Řidič Renaultu Kangoo vyjel při předjíždění do protisměru, kde se čelně střetl s dodávkou. Při nehodě se zranili řidiči vozidel a spolujezdec z osobního vozu. Ve stejném úseku pak došlo kolem půl desáté k další nehodě. Řidička vozidla Hyundai nedobrzdila a zezadu narazila do stojící Škody Fabia. Fabii náraz odhodil do příkopu, došlo k lehkému zranění jedné osoby," popsala události policejní mluvčí Markéta Fialová.

"Z místa jsme transportovali muže ve věku kolem třiceti let s vážným zraněním. Utrpěl polytrauma, převezli jsme ho na urgentní příjem fakultní nemoncie v Plzni," uvedl mluvčí záchranné služby Martin Brejcha.

Další z účastníků nehody skončil na chirurgické ambulanci. "Šlo o středně těžká zranění. Třetího zraněného jsme pak převezli do nemocnice ve Stodě, jeho zranění byla vyhodnocena jako lehká," dodal Brejcha.

K další nehodě došlo po chvíli jen zhruba sto mětrů od místa prvního střetu. Zde zřejmě řidička nedobrzdila včas před kolonou a nabourala do jiného auta. "Ženu rončík 1989 jsme převezli na chirurgii," informoval mluvčí záchranářů.