Tragicky skončila riskantní jízda dvaadvacetiletého řidiče BMW, který kromě sebe zabil i svého o rok staršího spolujezdce. Záchranáři z místa nehody transportovali na vyšetření vrtulníkem a dvěma sanitkami tři zraněné, dva ze zadního sedadla BMW a řidiče z octávie.

Bouračka se odehrála v sobotu v Lužanech. Vysoká rychlost vymrštila auto do protisměru a otočila ho na střechu. „Okolo osmnácté hodiny dvaadvacetiletý řidič vozidla BMW vjel do protisměru a střetl se se Škodou Octavií,“ informovala policejní mluvčí Martina Korandová.

Ještě než přijeli zdravotníci a hasiči, poskytovali první pomoc zraněným Stanislav Bořík se synem, kteří bydlí těsně u hlavního tahu na Klatovy. „Seděli jsme doma v křesle, najednou slyšíme, jak řvou gumy a záhy se ozvala hrozná rána. Vylezli jsme ven a tam auto na střeše. Zevnitř se ozývalo sténání,“ řekl Deníku Stanislav Bořík starší.

Ten se synem vytáhl ze zadního sedadla „bavoráku“ mladíka. „Stěžoval si, že nemůže došlápnout na levou nohu. Jestli ji měl zlomenou nebo pohmožděnou, nevím,“ popisuje Bořík.

K „bavoráku“ mezitím přibíhali další lidé. „Jedna z přihlížejících byla zdravotní sestra. Snažila se nahmatat tep řidiče i spolujezdce. Marně. Už jim nešlo pomoci,“ říká Bořík.

Jeho syn se snažil vytáhnout ze zdemolovaného vozu dívku. „Jenže měla zaklíněnou nohu a z auta jí tak koukala jen hlava. Sousedka proto běžela pro deku, abychom jí podložili hlavu. Naštěstí komunikovala. Řekla, že jeli strašně rychle a nikdo z cestujících neměl bezpečnostní pásy,“ uvedl svědek.
Mluvčí plzeňské záchranky Lenka Ptáčková informovala, že chlapec a dívka skončili v nemocnici kvůli poraněným dolním končetinám. „Jednu osobu jsme odvezli kvůli podezření na poranění páteře,“ konstatovala mluvčí.

Podle lidí z okolí pravotočivou zatáčkou proletí vysokou rychlostí hodně řidičů. „Vloni nám auto narazilo do hradby,“ říká Bořík. „Naše rodina odtud každý den vyjíždí. Sousedce se narodila dcerka. Když si pomyslím, že mohli v tu chvíli vyjíždět a sešrotovalo by je auto…“ dodává Boříkův syn Stanislav.