K vážné dopranví nehodě vyjížděly ve středu dopoledne záchranné složky mezi plzeňské části Valcha a Lhota. "Podle prvotních informací jel řidič s vozidlem Seat Ibiza ze Lhoty směrem na Valchu, když v mírné levotočivé zatáčce přejel do protisměru, vyjel vlevo mimo komunikaci a vjel do travnatého příkopu. Náraz vozidlo vymrštil zpět na silnici," popsala nehodu mluvčí policie Veronika Hokrová.

Při nehodě se zranil řidič auta. "Vyprostili jsme jej bez použití hydraulických nástrojů a předali záchranářům," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar. "Třiadvacetiletý muž byl se středně těžkými zranění, avšak při vědomí, převezen na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Kvůli utrpěným zraněním nemohla policie u řidiče provést dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. "Byl proto vyžádán odběr krvě," řekla mluvčí policie s tím, že havárii policisté dále šetří.

Režisér a dlouholetý šéf Divadla Alfa Tomáš Dvořák, držitel Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v oblasti loutkového divadla.
Cenu Thálie obdržel Tomáš Dvořák, režisér a dlouholetý šéf plzeňské Alfy