K vážné dopravní nehodě mezi obcemi Kožlany a Kralovice došlo v půl osmé ráno. Na místě nehody zasahovaly posádky záchranářů z Kralovic. „Náš lékař bohužel na místě musel u jedné z žen konstatovat exitus z důvodu zranění neslučitelných se životem,“ konstatovala za záchranáře Andrea Divišová. „Ženu narozenou v roce 1988 s lehkým zraněním a osobu mladší osmnácti let se středně těžkým zraněním transportujeme na Urgentní příjem FN Plzeň,“ dodala.

Policie musela na nezbytnou dobu uzavřít komunikaci obousměrně uzavřít. Na místo vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. „Hasiči zajistili místo události. Zraněné nebylo potřeba vyprostit,“ informoval mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Dva vozy na boku

Už v půl šesté ráno došlo k nehodě mezi obcí Bolešiny a Klatovy. „Šestatřicetiletá řidička vozidla Opel Corsa nepřizpůsobila rychlost jízdy a při průjezdu levotočivou zatáčkou dostala s vozidlem smyk. Otočila se přes střechu a zůstala s vozidlem na boku,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že řidička nebyla pod vlivem alkoholu a záchranáři ji převezli s lehkým zraněním do nemocnice. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 40 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Klatovech. „Hasiči po zdokumentování nehody policií obrátili auto zpět na kola,“ dodal mluvčí hasičů.

Další z nehod se odehrála ve Staňkově. Po příjezdu hasičů bylo vozidlo mimo komunikaci jedna osoba venku z auta. Pro jistotu byla na místo povolána zdravotnická záchranná služba ke kontrole. Třiapadesátiletý řidič s osobním vozidlem Škoda Felicie, který jel od Čermné na Staňkov, při průjezdu pravotočivou zatáčkou v Husově ulici ve Staňkově dostal smyk a narazil do stromu. Řidič byl s lehkým zraněním transportován do Domažlické nemocnice. „Dechová zkouška u muže byla negativní,“ doplnila policejní mluvčí Dagmar Brožová.