„Autobus se pohyboval po silnici ve směru z Plzně na Klatovy, když mu v křižovatce u skládky Vysoká nedal přednost nákladní automobil, který na hlavní tah vjel z vedlejší silnice. Řidič autobusu zareagoval rychle a aby zabránil střetu, strhl řízení. Vůz potom prorazil svodila, přeskočil příkop a zůstal stát na krajnici,“ popisoval policejní mluvčí Josef Aubrecht.

Záchranná služba na místě ošetřila všechny zraněné. Podle lékaře záchranky Jiřího Růžičky nebyl nikdo z cestujících autobusu vážněji zraněn. „Jednalo se pouze o odřeniny či pohmoždění,“ uvedl Růžička.

Okolo nehody museli motoristé projíždět opatrně. Na silnici se totiž kvůli nehodě objevily desítky litrů nafty, jejichž likvidaci měli na starost hasiči.

Cestující mezitím čekali na náhradní dopravu. „Ty, kteří chtěli pokračovat v jízdě, posadili k nám. Bylo jich asi šest a všichni se vešli. O tom, co se stalo nemluvili,“ řekl Deníku Karel Kacerovský, který cestoval dalším autobusem Plzeň–Klatovy.

Podle policejního mluvčího vznikla na autobusu dvoumilionová , na poničených svodidlech pak desetitisícová škoda. „Dechovou zkouškou policisté neodhalili alkohol ani u jednoho z řidičů,“ řekl Aurbecht.