Na hlavním tahu na Karlovy Vary se ve středu po osmé hodině ranní srazila dvě osobní auta. Hasiči museli pomocí hydrauliky vyprostit dva muže, z každého vozidla jednoho. Podle mluvčího hasičů Petra Poncara vyprošťovací práce silnici přibližně na půl hodiny uzavřely, poté byl úsek průjezdný kyvadlově jedním pruhem. V 11 hodin dopoledne už byla nehoda odklizená. 

"Řidič fiatu sjel do příkopu. Když z něj chtěl vyjet, přejel do protisměru, kde se střetl se Škodou Superb," popsala vznik události mluvčí policie Iveta Kořínková a dále doplnila, že test na alkohol byl u obou řidičů negativní. 

Z místa nehody pak záchranáři transportovali do Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně tři pacienty. "Dva muži byli převezeni s lehčím zraněním, jeden se středně těžkým," sdělila mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová. 

Na severu Plzeňska se bouralo i po poledni. U obce Hadačka se 89letý senior na namrzlé vozovce převrátil na bok se svým favoritem. "Muž pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy povětrnostním podmínkám a se svým vozidlem skončil na boku," uvedla Iveta Kořínková. S lehčím zraněním si jej do péče převzali záchranáři. 

Na křižovatce u Třemošné se bočně srazily dva vozy. Nehodu zavinilo nedání přednosti v jízdě. "Převezli jsme ženu, ročník 1967, na urgentní příjem a druhou ženu, ročník 1957, s lehčím zraněním na chirurgii," řekla Mária Svobodová.  

Příčinami nehod se policisté dál zabývají.