Provoz na železniční trati Plzeň - Železná Ruda byl dnes po 16. hodině zastaven. U Chlumčan na Plzni-jihu totiž vlak srazil ženu ve věku kolem 65 let. Ke střetu došlo na železničím přejezdu u keramičky, který je opatřen výstražnými světly i závorami.

"Žena utrpěla zranění neslučitelná se životem. Lékař na místě konstatoval smrt," uvedla mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková. Podle předběžných informací nešlo o sebevraždu; příčiny zjišťují policisté.

Podle odhadů hasičů, kteří na místě zasahují, bude provoz na trati omezen ještě zhruba dvě hodiny.

Omezení na trati na Domažlice

Vážná nehoda uzavřela v pátek též trať Plzeň - Domažlice u Holýšova. S vlakem se tu srazilo osobní auto a jeho řidič bohužel nepřežil. Při nehodě byly vážně poškozeny nejen koleje a výhybky, ale také celé zabezpečovací zařízení přejezdu. "Železničáři během víkendu přejezd i svršek opravují, práci ale komplikuje počasí a silné mrazy," řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš. 

Provoz na této trati tak bude obnoven nejspíše až v pondělí dopoledne.

Nehoda ovlivňuje kromě regionální železniční dopravy i provoz mezinárodních vlaků, trať totiž vede z Plzně do Domažlic a Furth im Waldu, jezdí po ní i vlaky z Prahy do Mnichova. Regionální dopravu po dobu uzavření trati mezi Holýšovem a Stodem nahrazují podle webu Českých drah autobusy. Mezinárodní vlaky z Prahy do Mnichova se místu vyhýbají cestou z Plzně do Domažlic objížďkou přes Klatovy. Nabírají přitom ale až hodinové zpoždění. V Plzni navíc cestující těchto mezinárodních spojů přestupují do jiné soupravy.