Na silnici z Rokycan do Šťáhlav se v pátek dopoledne srazila dvě auta. Jeden z řidičů nehodu nepřežil.

Tragická nehoda na silnici mezi Rokycany a Šťáhlavy
Tragická nehoda zastavila provoz mezi Rokycany a Šťáhlavy

Souběžně s touto nehodou vyjížděli záchranáři také mezi Nýřany a Tlučnou. "Střetla se zde dvě vozidla. Muže, ročník 1956, jsme převezli na urgentní příjem fakultní nemocnice v Plzni, nebyl v přímém ohrožení života. Žena, ročník 1989, byla převezena do Fakultní nemocnice Plzeň-Bory, kde jsme ji předali do péče personálu chirurgické ambulance. Ani ona nebyla v ohrožení života," informovala Ivana Vodehnalová ze záchranné služby. Nehoda komunikaci zcela uzavřela.

Ke střetu dvou aut došlo také na silnici I/20 nedaleko Losiné na křižovatce na Nezvěstice. Při nehodě se zranil jeden člověk a jeden z vozů skončil v příkopu. "Z místa jsme transportovali dva muže, oba ročník 1947, a ženu, ročník 1952, všechny na chirurgickou ambulanci fakultní nemocnice v Plzni na Borech," uvedla Vodehnalová s tím, že nikdo ze zraněných nebyl ohrožen na životě. "Zajistili jsme místo nehody a pomáhali řídit dopravu," informoval mluvčí hasičů Petr Poncar. 

Jen o několik stovek metrů dále skončilo na silnici I/19 u Nezbavětic další auto v příkopu. "Při nehoděě se zranily dvě ženy. Starší z nich, ročník 1972, jsme převezli na chirurgickou ambulanci do nemocnice na Borech, druhou ženu, rončík 1985, jsem transportovali na chirurgickou ambulanci rokycanské nemocnice. Nebyly ohroženy na životě," uvedla Vodehnalová. Komunikace zde zůstala průjezdná.

Auta v příkopu jsou hlášena také u Dolců a u Mladého Smolivce.

Na výjezdu z Kasejovic ve směru na Lnáře se srazil před jedenáctou hodinou kamion s dodávkou. Nehoda silnici uzavřela. "Řidič dodávky byl ošetřen kolemjedoucí lékařkou," informoval mluvčí hasičů.

Ilustrační foto.
Kamion při předjíždění vytlačil motorkáře ze silnice, poté ani nezastavil