„Vozidlo Škoda Fabia jelo od Plzně směrem na Kaznějov. Tři sta metrů před křižovatkou na Třemošnou a Horní Břízu vjelo z nezjištěných příčin vpravo mimo vozovku. Havarovalo v silničním příkopu, přetočilo se přes střechu a zůstalo v pravém jízdním pruhu na komunikaci. Ve vozidle se nacházely čtyři osoby, muž ročník 1982, žena ročník 1997, a děti narozené v letech 2019 a 2021,“ informovala policejní mluvčí Iva Vršecká.

Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. „Hydraulické vyproštění osob z vozidel nebylo nutné,“ řekl krajský řídící důstojník hasičů s tím, že poté, co dospělé i děti hasiči z převráceného vozu vyndali, ujali se jich záchranáři. „Muž byl po dopravní nehodě velmi vážně zraněn a v bezvědomí. Záchranáři ho na místě desítky minut resuscitovali, přes jejich veškeré úsilí se jim již nepovedlo obnovit životní funkce, lékař konstatoval jeho úmrtí na místě,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová s tím, že úspěšnější byli záchranáři v případě ženy, která utrpěla velmi vážná zranění. Tu se podařilo úspěšně resuscitovat a byla předána na akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín. „Na stejné místo byly transportovány i dvě děti s lehčími zraněními, ale pro závažný mechanismus nehody,“ dodala Svobodová.

Ilustrační foto.
Žena po napadení skončila na urgentním příjmu, útočníka policie zadržela

„Věc si převzala služba kriminální policie a vyšetřování a příčina a okolnosti nehody jsou předmětem další šetření, stejně jako to, kdo vozidlo řídil,“ informovala Vršecká.

Nehoda v místě na několik hodin zcela zablokovala dopravu.