"Z místa nehody jsme transportovali muže a ženu ve středním věku s lehčím zraněním do Fakultní nemocnice Plzeň a muže ročník 1976 také s lehčím zraněním do Stodské nemocnice," uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Nehoda se stala u železničního přejezdu mezi Zbůchem a Chotěšovem na výpadovce z Plzně na Domažlice. Jde o střet ¨tří osobních a jednoho nákladního vozu. "Z toho unikala nafta, kontaktovali jsme proto i odbor životního prostředí," informoval mluvčí hasičů Petr Poncar.

"Třicetiletý řidič Fiatu Ducato jel od Chotěšova na Plzeň a v prostoru železničního přejezdu z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru. Zde se střetl s nákladním vozem Scania, které řídil muž ročník 1976. Dodávka se odrazila a střetla se se Škodou Rapid řízenou ženou ročník 1964, která jela za kamionem," uvedla k nehodě mluvčí policie Eva Červenková.

Vzhledem ke zranění neproběhla u řidiče dodávky dechová zkouška na alkohol, u ostatních účastníků byla s negatviním výsledkem. Provoz na silnici byl obnoven ve 12:45 hodin, kdy bylo možné místem projíždět kyvadlově.

Ilustrační foto
Lidé marně čekali na autobusy, dopravce je narychlo a bez náhrady zrušil