„Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič, ročník 1995, osobního automobilu Volkswagen při průjezdu zatáčky neměl přizpůsobit rychlost jízdy stavu a povaze komunikace, na mokrém povrchu se vozidlo dostalo do smyku, přejelo do protisměru a došlo k čelnímu střetu s nákladním vozem s návěsem, který řídil muž, ročník 1984. Po střetu skončil návěs napříč přes oba jízdní pruhy,“ popsala nehodu policejní mluvčí Hana Kroftová. Mladého muže museli hasiči z vozu vystříhat pomocí hydraulického náčiní. 

Nehoda mezi Kokšínem a Dehtínem na hlavním tahu z Klatov do Plzně.Nehoda mezi Kokšínem a Dehtínem na hlavním tahu z Klatov do Plzně.Zdroj: HZS Plzeňského kraje

„Utrpěl těžká zranění. V bezvědomí a se zajištěnými dýchacími cestami byl transportován Leteckou záchrannou službou na akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín,“ doplnila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

U řidiče nákladního vozidla byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem, druhému šoférovi bude odebrána krev v nemocnici. Škoda byla odhadnuta na 700 000 korun. Dopravní nehoda je nadále v šetření policistů DI Klatovy.