"Jde o těžkou nehodu. Kromě čtyř osob s těžkými zraněními jsou zde i lidé s lehčím poraněním. Některé zraněné museli hasiči vyprostit. Na místě v současné chvíli zasahují všehny složky integrovaného záchranného systému," uvedla po půl páté odpoledne mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

"Podle dostupných informací mělo v místě nehodynejprve dojít k havárii auto. To mělo vyjet ze silnice a nabourat do stromu. Ve voze se zranily dvě osoby. Jedna z nich, žena, se z vraku dostala zpět na silnici," popsal situaci mluvčí policie Jan Koželuh.

"Zde ženu zahlédli řidiči aut, kteří měli namířeno od Kaznějova na Třemošnou. První z nich začal prudce brzdit, další tři vozy za ním už ale brzdit nestihli a navzájem do sebe nabouraly," uvedl mluvčí s tím, že při této nehodě měli být zraněni další dva lidé. Zkouška na přítomnost alkoholu byla u všech řidičů negativní.

"K nehodě byl povolán i vrtulník záchranné služby, který kolem kolem páté hodiny z místa něhody tranportoval aněnou osobu do nemocnice," dodal Koželuh.

Provoz na silnici byl plně obnoven po půl sedmé.