„Pětačtyřicetiletý řidič z Plzně-jihu jel s vozem VW combi od Losiné na Chválenice. V prostoru křižovatky podle prvotních informací zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy hustotě provozu před jeho vozidlem, a aby se vyhnul přímému střetu s vozidlem před ním, chtěl vyjet mimo komunikaci. Přesto došlo ke střetu s vozem VW Golf řízenému 46letou ženou a následnému nárazu do stromu,“ popsala nehodu krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

Zdravotničtí záchranáři vyjížděli v sobotu nad ránem k překotnému porodu.
Bezdomovkyně porodila dítě přímo na plzeňském nádraží

Na místo vyjely hned tři zdravotnické vozy. „Z místa jsme transportovali šest děti ve věku od 5 do 15 let s lehkými zraněními, oděrkami na akutní zónu fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně,“ doplnila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

Podle informací Deníku šlo o děti z dětského domova v Nepomuku, které se vracely z výletu do Plzně. Nikomu se nic vážného nestalo, všechny byly po ošetření z nemocnice propuštěny.

Alkohol byl podle policie u řidičů vyloučen dechovou zkouškou. Škoda byla na obou vozidlech vyčíslena na více než 140 tisíc korun.