Policie zahájila trestní stíhání 66leté ženy, která v červnu nebezpečnou jízdou v protisměru na dálnici D5 u Plzně způsobila dopravní nehodu. Z policejního vyšetřování vyplynulo, že byla řidička Citroenu v době jízdy pod vlivem léků. "Ze znaleckého posudku vyplývá, že řidička byla pod vlivem více léku, kdy v kombinaci těchto léku není osoba schopna řídit bezpečně vozidlo ani provádět další činnosti vyžadující zvýšenou pozornost. S ohledem na ovlivnění léky, nebyla obviněná schopna plně rozpoznat společenskou nebezpečnost svého jednání," sdělila k případu policejní mluvčí Hana Kroftová.

K události došlo 15. června. Řidička najela před půl devátou dopoledne na ejpovickém nájezdu na dálnici ve směru na Prahu. Z nepochopitelných důvodů však vůz otočila a vyrazila v protisměru na Rozvadov.

Netrvalo dlouho a šílená jízda protisměrem způsobila nehodu. "V levém pruhu ve směru na Prahu jela řidička ve voze Fiat. Aby se vyhnula srážce, strhla řízení do pravého pruhu, kde projíždělo jiné auto, se kterým se střetla. V levém pruhu jel také vůz Škoda Octavia, která se s Citroenem jedoucím v protisměru bočně střetla a následně vyjela mimo dálnici," uvedla tehdy mluvčí policie Martina Korandová. Dva lidé v Octavii se zranili a záchranná služba je převezla do nemocnice k ošetření. 

Šílená jízda v protisměru pokračovala až za tunel Valík. Přibližně na 80. kilometru dálnice se žena za volantem Citroenu otočila a a vyrazila správným směrem na Prahu. Jen díky pohotovým reakcím projíždějících řidičů tehdy nedošlo k žádné další nehodě.

Žena je nyní podezřelá ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.