U nehod zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Hasiči u nehody u Rabí provedli protipožární opatření a zamezili dalšímu úniku provozních kapalin zasypáním sorbentem. „Silnice v době záchranných a likvidačních prací byla zcela uzavřena a zprůjezdněna byla po hodině a půl. Po došetření místa policií hasiči pomohli vozidla naložit na odtahovou službu a uklidili vozovku,“ informoval krajský mluvčí hasičů Michal Holeček.

„Záchranáři z místa transportovali tři muže s četnějšími lehčími zraněními do Klatovské nemocnice,“ upřesnila za záchranáře Mária Svobodová.

Dopravní nehoda se stala také na silnici I/22 ve směru na Klatovy od Mochtína. Došlo k ní před půlnocí ze soboty na neděli a střetla se tam dvě osobní vozidla. „Na místě dvě středně těžce zraněné ženy ročník 1992 a 1998 obě transportovány do Klatovské nemocnice. Muž, řidič druhého automobilu, utrpěl středně těžké zranění, leteckou záchrannou službu transportován na emergency Fakultní nemocnice Lochotín,“ sdělila mluvčí záchranné služby.