O velkém štěstí může mluvit řidič, který se na železničním přejezdu v Chrástu v úterý po jedenácté hodině dopoledne střetl s nákladním vlakem. Náraz byl tak silný, že auto vymrštil zpět na silnici, kde nabouralo do stojícího nákladního auta. "Řidič vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl nákladní vlak z Prahy ve směru na Plzeň," sdělila policejní mluvčí Hana Štefflová. U hrozivě vypadající nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Podle informací Deníku starší řidič pravděpodobně přehlédl na železničním přejezdu světelnou signalizaci. Po srážce s vlakem byl v takovém šoku, že s nikým nekomunikoval a nechtěl vylézt ze svého auta. Jak uvedl server www.krimi-plzen.cz, senior dokonce projel spuštěnými závorami. Řidiče, narozeného v roce 1932, převezla sanitka s úrazem hlavy do plzeňské fakultní nemocnice, řekla ČTK mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková.

Pro vlakovou dopravu byl zhruba až do 13:15 omezený provoz, podle informací Českých drah jezdily vlakové soupravy Chrástem sníženou rychlostí. Bezprostředně po nehodě byl v místě provoz zcela zastaven.

Celková škoda na vlaku a automobilu byla předbězně vyčíslena na 15 tisíc korun.