Dvě nabouraná auta, zdemolovaný sloup elektrického vedení a celková škoda téměř půl milionu korun. Taková je bilance nebezpečné jízdy řidiče Nissanu, k níž došlo ve Starém Plzenci v úterý krátce před polednem.

Řidič narozený v roce 1944, jenž jel podle informací Deníku vysokou rychlostí, nejprve vyjel do protisměru a poškodil zaparkovaný Seat. Poté narazil do sloupu elektrického vedení, který se po nárazu celý zkácel na zem. "Řidič se vrátil na vozovku a následně poškodil další zaparkované vozidlo. Předběžná škoda je vyčíslena na 470 tisíc korun," sdělila policejní mluvčí Hana Kroftová s tím, že muž nebyl pod vlivem alkoholu. Hazardér, který jen se štěstím nikoho nezranil, nakonec skončil v nemocnici.

K další vážné nehodě došlo v půl třetí odpoledne v Plzni, konkrétně v ulici Dobrovského. Cizinec za volantem zde srazil starší ženu, která přecházela po přechodu. Chodkyně skončila v péči záchranářů, policisté i zde vyloučili, že by při nehodě hrál roli alkohol. Obě nehody policie dále řeší.

Bouralo se i u Nepomuku. Nedaleko obce Oselce skončila v příkopu dodávka Volkswagen Transporter. "Řidič vjel z dosud nezjištěných příčin do příkopu, poté narazil do svodidel a do dvou stromů, dodávka se převrátila na bok," dodala k odpolední nehodě Kroftová. Těžce zraněného řidiče museli z auta vystřihávat hasiči a byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Plzeň. Silnice 188, na níž k nehodě došlo, byla zhruba až do devíti hodin uzavřena. Objízdná trasa vedla přes Mohelnici, Čmeliny, Kladrubce a Životice.

U Podhůří mezi Nepomukem a Kasejovicemi havaroval Volkswagen Transporter. Pro řidiče letěl vrtulník