První nehoda se odehrála v Solní ulici, kterou projíždí tramvaje linky číslo 1 a 2 ve směru na Bolevec, respektive na Skvrňany. Podle dopravních podniků k nehodě nákladního auta a tramvaje došlo v 5:46 hodin. Tramvajový provoz se podařilo obnovit až po sedmé hodině ráno. Po dobu uzavření trati jezdily místo tramvají autobusy.

Jen o chvíli později došlo k nehodě autobusu linky číslo 35 v Malesické ulici ve Městě Touškově. Provoz na této lince se také podařilo obnovit až po sedmé hodině.

Dvacet minut po šesté hodině zastavila dopravní nehoda trolejbusy v obou směrech na křižovatce ulic Koperníkova a Bendova. Zpoždění ta nabraly linky 15, 16, 17 a 18.

Nejen MHD

Zpoždění ale nenabírala v úterý ráno jen MHD. Pevné nervy museli mít i řidiči, kteří jeli ze Severního předměstí do centra. Krátce před šestou hodinou se pod Záhorskem střetl nákladní vůz s osobním. Nehoda se obešla bez zranění, komplikovala však průjezd.

Kolony na Slovanské řídě má na svědomí semafor na křižovatce s Modřínovou ulicí. Signalizace má být po celé dopoledne mimo provoz, probíhá její oprava.