Policie v noci na úterý pronásledovala dodávku, kterou odcizil pachatel na Rokycanské třídě v Plzni. "Muž s vozem vyrazil směrem na Prahu a dále dálnici D5. Za ním vyrazilo několik hlídek včetně hlídky dálničního oddělení. Na výzvy k zastavení řidič nereagoval," řekla mluvčí policie Michaela Raindlová. Ujíždějící dodávku policie zastavila až s pomocí zátarasu. "Na silnici I/27 ve směru na Klatovy zahradili cestu služebním vozidlem, do kterého ujíždějící řidič naboural," pokračovala mluvčí. "Muž nebyl pod vlivem alkoholu ani drog," řekla Raindlová.

Nehoda kromě silnice I/27 zablokovala také sjezd z dálnice D5 na 80. kilometru ve směru na Prahu. Místo bylo plně průjezdné až v sedm hodin ráno.

Další ranní nehody

Ráno se bouralo také v Horažďovicích, kde se střetla dvě osobní auta a došlo ke zranění a střet se zvěří zavinil dvě nehody, na silnici II/203 u Heřmanovy Hutě v okresu Plzeň-sever a na III/18043 u Plzně.

Hromadná nehoda u Losiné

Po půl třetí odpoledne komplikovala hromadná nehoda šesti aut provoz na silnici I/20 u Losiné. "Ke střetu došlo nedaleko Losiné u bývalé křižovatky se silnicí ze Štěnovic do Starého Plzence. Nehoda se obešla bez zranění, ale blokuje vozovku. Dopravu nám pomáhá řídit jedním pruhem kyvadlově policie," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.