V pondělí po páté hodině odpoledne došlo na křižovatce ulic Koperníkova a Tylova v Plzni k vážné nehodě, při které se zranili čtyři lidé. Podle svědka události jel vůz městské policie se zapnutými majáky i sirénou Tylovou ulicí ve směru od areálu Škoda. Do křižovatky v tu dobu vjížděla s autem pravděpodobně na zelenou řidička ročník 1972. "Vůz městské policie zřejmě přehlédla i přeslechla. Asi je nedoslýchavá, protože jsme po jejím vyproštění z auta ještě hledali ve voze její naslouchátko," řekl na místě svědek, který odhadl rychlost policejního vozu na 90 kilometrů v hodině.

Po střetu zůstal vůz městské policie na boku, druhé auto pak skončilo se zničeným pravým bokem na chodníku.

Průběh nehody potvrdila také policie. "Žena vjížděla s osobním vozem do křižovatky na zelenou, městská policie měla v té době zapnutá výstražná světla doplněná sirénou," uvedla mluvčí policie Pavla Burešová.

Software dokáže simulovat různé životní funkce
Software vyvinutý v Plzni učí studenty zachraňovat životy

Při nehodě se zranili čtyři lidé. Nikdo z nich naštěstí nebyl ohrožen na životě. "Řidičku a 12letou dívku, která s ní jela ve voze, jsme převezli k ošetření do fakultní nemocnice na Lochotíně. Na stejné místo jsme převezli také muže ročník 1993. Další muž, ročník 1987, byl převezen do areálu na Borech," uvedl k nehodě mluvčí záchranné služby Martin Brejcha. Pacienty záchranáři předali na úrazovou a chirurgickou ambulanci.

Místo bylo bezprostředně po nehodě neprůjezdné, později řízení křižovatky převzala policie. Při nehodě vznikla škoda ve výši 300 tisíc korun. "Dechové zkoušky na přítomnost alkoholu u řidičů nemohly být provedeny, bylo proto nařízeno odebrání vzorků krve," dodala Burešová.

Ilustrační foto
Po pádu z okna zemřel šestiletý chlapec