Dva lidé se zranili při odpolední nehodě několika aut v Losiné u Plzně, kde došlo ke střetu celkem čtyř vozidel. Podle dosavadního šetření to vypadá, že za nehodu může řidič jednoho z osobních aut, který vjel do protisměru. "Nehodu jsme měli hlášenou v půl třetí odpoledne. Řidič osobního vozidla vjel z dosud nezjištěných důvodů částečně do protisměru, kde se střetl s nákladním automobilem a následně s dvěma vozidly," okomentovala průběh nehody policejní mluvčí Hana Kroftová.

V nemocnici skončili dva lidé. Podle mluvčí záchranné služby Lenky Ptáčkové u nich došlo k úrazům zad a hlavy, přičemž by zranění neměla být vážná.

Přivolaní policisté na místě všechny řidiče podrobili dechové zkoušce, a to s negativním výsledkem.

Provoz na místě řídí policisté kyvadlově, kolem šesté hodiny policie úsek silnice v místě nehody zcela uzavřela, omezení trvalo téměř až do 22:00. Řidiči tak museli počítat s objízdnými trasami. Ve směru z Plzně vedla objížďka přes nákupní centrum Olympia a Starý Plzenec, v opačném směru se jezdilo přes Radyni a Starý Plzenec.

Nehoda komplikovala dopravu na silnici první třídy z Plzně na Nepomuk a Písek, podle informací Deníku se v místě nehody tvořily kolony, provoz se zkomplikoval i na silnicích v okolí.

Přesnými příčínami a okolnostmi hromadné nehody se policie nadále zabývá.