Ke střetu Citroënu Berlingo a VW Amarok došlo ve čtvrtek před šestou hodinou ráno mezi Vysokou Libyní na severním Plzeňsku a Žďárem, který už je součástí středočeského kraje.

"Čtyřiačtyřicetiletý řidič vozidla VW Amarok jel po silnici I. třídy č. 27 ve směru od Plzně na Jesenici, kde při projíždění mírnou levotočivou zatáčkou přejel částečně z dosud nezjištěných příčin do protisměru a čelně se srazil s protijedoucím vozidlem Citroën Berlingo 47letého řidiče," popsala pravděpodobný průběh událostí mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

Řidič amaroku byl přepraven s vážným zraněním letecky do nemocnice. Sedmačtyřicetiletý řidič Citorënu na místě nehody zemřel.

Nehoda se stala na územi středočeského kraje, řeší ji proto policie z Rakovníku, která nyní hledá případné svědky. "Žádáme všechny řidiče, kteří v inkriminovanou dobu místem projížděli či jeli za jedním z výše uvedených vozidel a také další svědky, kteří by mohli přispět k objasnění příčin vzniku výše uvedené smrtelné dopravní nehody, aby kontaktovali policii na bezplatnou linku 158, nebo na telefonním čísle 606 665 994 či navštívili nejbližší policejní služebnu," vyzvala veřejnost rakovnická policejní mluvčí.

Oba účastníci nehody jsou obyvateli Plzeňského kraje.