Ve středu 13. července po 15. hodině nepomučtí policisté přijali oznámení, že se na nádraží v obci Dvorec dotklo trakčního vedení nad železniční tratí rameno nakladače. Na místo obratem vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému.

"Policisté po příjezdu na místo zjistili, že čtyřiadvacetiletý muž, který skládal dřevo z nákladního vozidla do vagónu, omylem zavadil hydraulickou rukou nakladače o trakční vedení, které vedlo nad vedlejší železniční tratí. Při kontaktu ramene nakladače došlo k elektrickému výboji, který prošel přes nákladní automobil. Zřejmě v důsledku elektrického výboje po několika minutách postupně popraskalo pět pneumatik na nákladním vozidle," popsala policejní mluvčí Eva Červenková. "Jedna z pneumatik explodovala v době, kdy už na místě byly všechny složky IZS a také svědci celé události."

Výbuchy pneumatik odmrštily několik větších kamenů do vzdálenosti až 70 metrů. Ty poškodily fasádu na nedalekém rodinném domu. "Jeden z kamenů proletěl stříškou nad vchodovými dveřmi u vedlejšího domu," doplnila mluvčí s tím, že zdravotníci na místě vyšetřili muže, který nakladač obsluhoval, ten ale nijak zraněn nebyl, a ponechali jej na místě události.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti.