„Z místa jsme transportovali dítě mladšího školního věku se středně těžkým zraněním na Emergency FN Plzeň. Ženu, ročník 1964, jsme transportovali s lehkým zraněním na Urgentní příjem FN Plzeň,“ sdělila po nehodě mluvčí záchranné služby Andrea Divišová. 

Tři desítky cestujících z autobusu dopravili do Plzně hasiči v evakuačním autobusu. „Zajistili jsme místo nehody a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny,“ doplnil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar s tím, že komunikace musela být kvůli nehodě uzavřena. 

Obsah popelnice na tříděný odpad vypadal na první pohled velmi děsivě.
Je to mrtvola v pytli? Strážníci vyjížděli k netradičnímu nálezu

„Řidička, ročník 1982, která jela s vozidlem Škoda Octavia ve směru od Chrástu na Plzeň, v obci Zábělá při průjezdu pravotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu komunikace, povětrnostním podmínkám, dostala se do smyku a střetla se s protijedoucím autobusem. V osobním vozidle s řidičkou cestovala nezletilá spolejedoucí, která při střetu utpěla zranění a v autobuse byla zraněna jedna žena. Provedené dechové zkoušky u řidičů vyloučili požití alkoholu před jízdou," uvedla k nehodě policejní mluvčí Eva Červenková.