Nešťastník byl náhodnou chodkyní nalezen ve středu po jedné hodině ráno v kanálové vpusti v ulici Elišky Krásnohorské v Plzni. Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. „Z kanálové vpusti jsme vyprošťovali jednu osobu, jež v ní byla zaklíněna hlavou dolů. Po vytažení osoby lékař záchranné služby konstatoval exitus,“ informoval mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Neobvyklé úmrtí si převzali plzeňští kriminalisté, kteří již znají výsledky soudní pitvy. „Z jejích závěrů vyplývá, že na těle nebyly shledány známky násilí, a bylo vyloučeno, že by na smrti muže měla podíl jiná osoba,“ uvedla policejní mluvčí Damar Brožová s tím, že bližší informace k neštěstí nyní nelze sdělit.

Veterinářka Markéta Janoušková ošetřuje čtyřletého týraného Jack Rusell teriéra na veterinární klinice v Kleisslově ulici na Roudné.
Medik, který „léčil“ psa tak, že ho málem zabil, má podmínku a zákaz chovu

Podle zdroje Deníku policie pracuje zejména s verzí, že muži něco do kanálu spadlo, a když se to pokusil vylovit, zaklínil se tam, nedokázal vylézt a utopil se. Když byl objeven, bylo na záchranu již pozdě.