Deníku to potvrdil tiskový mluvčí společnosti Jiří Mareček. Muž, který pro firmu v Praze vykonával manažerskou funkci, incident spáchal při řízení služebního vozu.

„Kvůli probíhajícímu vyšetřování tohoto případu jsme se rozhodli dotyčnému s okamžitou platností pozastavit výkon funkce. Rozhodně nebudeme tolerovat bezohledné nezodpovědné řízení,“ uvedl Mareček. Pozastavení výkonu funkce bude v platnosti až do skončení policejního vyšetřování.

Nehoda, ve které figuroval čtyřicetiletý manažer Prazdroje L. L. ve služebním superbu, se stala 22. března na 24. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Zaznamenala ji dálniční kamera a stala se předmětem vášnivých diskuzí na internetu.

Žena v mazdě tam předjížděla kamion. Řidič superbu, který ji dojel, se ji údajně snažil blikáním a troubením donutit, aby mu uvolnila cestu. Když řidička předjíždění dokončila a zařadila se do pruhu před kamion, superb do ní podle záběrů na kameře bočně najel a vytlačil ji z dálnice. Mazda vylétla do pole, několikrát se přetočila přes střechu a narazila do stromu. Když to agresivní motorista viděl, přivolal pomoc. Řidička a spolujezdec v ní se naštěstí jen lehce zranili.

Policie už manažera obvinila z pokusu o těžké ublížení na zdraví. „Hrozí mu vězení od pěti do 12 let,“ upřesnil mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Vyšetřovatelé několik hodin obviněného muže vyslýchali za přítomnosti jeho obhájce. Jeho verzi případu ale zatím nezveřejnili.