Hlavní tah z Plzně na Nepomuk byl do jedné hodiny ranní zcela neprůjezdný a policie odkláněla dopravu po vedlejších komunikacích.

„Šestačtyřicetiletý řidič autobusu, který jel po silnici od Želčan narazil přibližně dvě stě metrů před Chválenicemi pravou přední částí do levé zadní části nákladního vozidla, které tam bylo odstavené kvůli poruše,“ popsala policejní mluvčí Pavla Soukupová.

Řidič autobusu byl pod vlivem alkoholu. Při první dechové zkoušce nadýchal 0,84 promile a při druhé 0,9 promile alkoholu. Policisté jej převezli k odběru krve, zakázali mu další jízdu a zadrželi řidičský průkaz.

První hlášení naznačovala 12 zraněných cestujících a dispečing záchranky na místo vyslal čtyři vozy. „Zraněných a převezených do nemocnice bylo nakonec jedenáct. Jednalo se o lehčí poranění, jako oděrky, modřiny a tržné rány. Nejtěžší zranění měl cestující, který utrpěl zlomeninu dolní končetiny,“ konstatovala mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková.

Podle našich informací se nejednalo o linkový autobus, ale o vozidlo vypravené firmou KS Katalog - Servis Šťáhlavy. Autobus podle dostupných informací převážel hlavně dělníky cizí státní příslušnosti.

Celkovou hmotnou škodu, která vznikla při této nehodě, policie vyčíslila na zhruba čtvrt milionu korun. „Prověřováním všech skutečností souvisejících s tímto případem se nyní zabývají jihoplzeňští policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení,“ doplnila Soukupová.

Podle svědků nehody byl odstavený náklaďák osvětlen výstražnými světly.