Pokusil se z místa ujet, ale díky svědkům byl záhy zadržen. Teď je Plzeňan podezřelý nejen z několika přestupků, ale může být stíhán i pro neoprávněné užívání cizí věci.

„Teprve 24letý muž si bez dovolení „vypůjčil“ vozidlo značky VW Golf, které jeho kamarád nechal stát s klíčky v zapalování na čerpací stanici a odešel si koupit něco k pití. Mladík bez jeho svolení následně s automobilem odjel. V ulici Lidická ovšem v půl jedné ráno vlivem požitého alkoholu nezvládl řízení a vyjel mimo vozovku,“ popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová s tím, že řidič poté s vozem projel proskleným vchodem supermarketu a následně pokračoval na parkoviště před obchodem.

Nezastavil a z místa dopravní nehody odjel. „Automobil odstavil nedaleko nákupního střediska. Na místo ihned vyjeli policisté a muže omezili na osobní svobodě. Dechová zkouška na alkohol u něj ukázala pozitivní výsledek 0,7 promile.  Při dopravní nehodě naštěstí nebyl nikdo vážně zraněn. Škoda byla předběžně vyčíslena na 540 tisíc korun,“ řekla Raindlová. Policisté se případem nadále zabývají. 

Nenávistné hejty zaplavují i Paměť národa. Slušnost je základ, připomíná ředitel