Po otci rodiny, který zahynul na místě, zemřela i matka dvou maličkých dětí. Tu se sice záchranářům ještě podařilo resuscitovat a vrtulník ji odvezl do nemocnice, tam ale ve středu těžkým zraněním podlehla.

Jak už Deník informoval, rodina ze severu Plzeňska cestovala ve voze Škoda Fabia, s nímž jela od Plzně směrem na Kaznějov. „Tři sta metrů před křižovatkou na Třemošnou a Horní Břízu vjel vůz z nezjištěných příčin vpravo mimo vozovku. Havaroval v silničním příkopu, přetočil se přes střechu a zůstal v pravém jízdním pruhu na komunikaci. Ve vozidle se nacházely čtyři osoby, muž ročník 1982, žena ročník 1997 a děti narozené v letech 2019 a 2021,“ informovala policejní mluvčí Iva Vršecká.

Hasiči hořícího muže z kontejneru vysvobodili, ale bylo už pozdě
Muž uhořel v Plzni v kontejneru na elektroodpad, z kovové pasti se nemohl dostat

„Muž byl po dopravní nehodě velmi vážně zraněn a v bezvědomí. Záchranáři ho na místě desítky minut resuscitovali, přes jejich veškeré úsilí se jim již nepovedlo obnovit životní funkce, lékař konstatoval jeho úmrtí na místě,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová s tím, že úspěšnější byli záchranáři v případě ženy, která utrpěla velmi vážná zranění. Tu se podařilo úspěšně resuscitovat a byla předána na akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín. „Na stejné místo byly transportovány i dvě děti s lehčími zraněními, ale pro závažný mechanismus nehody,“ dodala Svobodová. Jenže z dětí se stali sirotci. Jak Deníku potvrdila ve středu odpoledne Vršecká, lékaři boj o ženin život prohráli.

Věcí se zabývá služba kriminální policie a vyšetřování, která dle Vršecké řeší nejen příčiny a okolnosti nehody, ale i to, kdo vozidlo řídil.